Буріння але методикою ГБН: основні характеристики
09.02.2020
Горизонтальне направлене буріння - унікальна інженерна технологія, що дозволяє здійснювати прокладку комунікацій без трудомісткого риття траншей. Методику розробив відомий американський експерт Мартін Черрінгтон. Вперше про неї дізналися в 1963 році. У наступні кілька десятиліть технологія розвивалася і вдосконалювалася. Завдяки інноваційному обладнанню сьогодні вона є однією з найбільш затребуваних. За рахунок буріння виконується два висновки. Таким чином виходить, що знаходиться прокол під дорогою , а дорожнє покриття не зачіпається. Всередину прокладаються труби або інші комунікації.
Купить электротехническое оборудование в заведомо хорошем магазине автоматический выключатель цена - самый верный шаг к его надежности.
Основні плюси безтраншейного буріння
Метод ГБН наділений великою кількістю переваг. Сюди належить:
- можливість організації інженерних робіт при будь-яких кліматичних умовах. У разі випадання опадів, котловани накриваються тентами;
- значно доступніша вартість по відношенню до траншейною або будь-який інший технології;
- практично повна відсутність ризику аварійних ситуацій і порушень;
- можливість уникнути перекриття дорожнього руху на час проведення робіт;
- прокладка систем в складних місцях;
- використання обладнання незалежного від джерел живлення;
- відсутність необхідності в водопониженні та інших додаткових роботах.
Особливості виконання інженерних робіт по технології ГБН
Роботи по безтраншейної установці комунікацій здійснюються декількома етапами:
- визначення характеристик грунтів шляхом аналізів, досліджень;
- оформлення дозвільних документів;
- створення пілотної свердловини;
- збільшення проходу;
- монтаж труб;
- тестування, складання документів та створення звітів.
Виконується горизонтально направлене буріння за допомогою спеціальної голівки. Вона монтується на приводний дуже гнучкою шлангу. У голівці є отвори, з яких подається буровий розчин. Суміш допомагає запобігти небажаному тертя і обвали. З її допомогою охолоджується обладнання.
Під час роботи використовується передавач. Від нього інформація подається на локатор і на монітор оператора. Таким чином коригується напрямки руху бура, що запобігає його зустріч з перешкодами. Вже згадана методика активно використовується в рисах великих міст. І це не дивно, адже в мегаполісі ніде рити траншеї, а з ГБН цього і не потрібно.